כולנו רוצים חיוך יפה, שיניים ישרות והרגשה חיצונית ופנימית טובה. הבעיה היא שלא לכולם יש פה עם שיניים ישרות ולעיתים יש מצב בו השיניים מעט עקומות ועל כן פוגמות הן באסתטיקה והכי חשוב בביטחון העצמי שלנו. החדשות הטובות הן שיש פתרון זמין ופשוט והוא לעבור טיפול יישור שיניים. כלומר ההליך אינו בהכרח פשוט, אך כל עוד ניגשים אל רופא שמומחה לדבר, כבר עשיתם חצי דרך אל עבר התיקון המיוחל. כך שבעוד שעבור רופא השיניים ניצבים עוד מספר שלבים עד להגשמת המטרה, אתם את שלכם כבר עשיתם וכל שנותר הוא רק לשתף פעולה ולהתייצב אל התור שנקבע.

התמחות

יישור שיניים הינה נישה שדורשת צורך בהתמחות, ניסיון ומקצועיות. על אדם שמתהדר בהסמכה ומקצועיות בתחום זה, לדעת גם לאבחן נכון, גם לדעת להציע טיפול מונע וטיפים בנושא  ולבסוף כמובן שגם לטפל. תחום זה כולל באופן מקיף התייחסות אל מבנה הפנים, מיקום השיניים, ופיענוח מהות הבעיה בעת סגירה ופתיחה של הלסת, השיניים או השפתיים. רופא מוסמך כבר יידע לסווג את הטיפול המתאים לפי מאפייני גיל ונתונים – כך שהשורה התחתונה היא שניתן לדעת שאין צורך להשלים עם עובדה שכזו, אלא כל שצריך לעשות הוא למצוא את המטפל המקצועי הנכון.

הטיפול הנפוץ

לרוב נהוג להשתמש בסמכים מתכתיים, או לחלופין בסמכים מחרסינה או מחומרי פלסטיים שונים. סמכים אלו מודבקים על גבי השיניים, (לרוב בצד החיצוני אך ניתן גם בצד הפנימי). לעיתים יש צורך לשלב ניתוח או אביזר אורתופדי נוסף, וזאת על מנת לגרום ולהשפיע על הלסת לגדול או לשנות מעט את הכיוון שלה.

שלבים בתהליך

קודם כל יש להגיע לפגישת היכרות בה מאובחן באופן פרטני מצבו של כל אחד ואחד. כבר בשלב זה יוצג הטיפול המומלץ, כולל כל הפרטים הרלוונטיים כגון אמצעי תשלום, סוגו הטיפול ותקופתו. את הביקור נהוג לסיים עם הפנייה אל מכון רנטגן על מנת לקדם את הטיפול. בביקור השני כבר יילקחו מידות ויפוענחו ממצאי הצילום ואילו במפגש השלישי יינתן המכשור, פלוס הסבר מעמיק בנושא.

יישור שיניים
סגירת תפריט