בעידן החדש ביישור שיניים אנו משתמשים בטכנולוגיות חדשניות.

הראשונה שבהן יישור שיניים בעזרת קשתיות שקופות במקום הסמכים הקונבציונלים ממתכת או חרסינה. ההתפתחות בשנים האחרונות בתחום הקשתיות השקופות מאפשרת להשתמש בהן כמעט בכל המקרים ובכל הגילאים מגיל 6 ועד גיל 80. אחד מהחידושים הוא טיפול פונקציונלי בגיל ההתבגרות בו ניתן לבצע שינוי בעמדת הלסתות, שבעבר נעשה עם פלטות מגושמות וכיום מתאפשר לעשותו בעזרת הקשתיות השקופות של אינוויזליין.

הטיפול מתחיל בסריקה של השיניים בסורק תלת מימד במקום לקיחת המידות המסורתית שמיד בסיומה ניתן להציג למטופל הדמיה של השיניים כפי שיראו בסיום הטיפול.

בסריקה של השיניים בסורק תלת מימד


יתרונות השימוש בקשתיות השקופות רבים בנוסף למראה האסטטי יותר שלהן.

פחות כאבים – מאחר ותכנון הטיפול נעשה במחשב – הפעלת הכוחות מדודה והלחץ על השיניים מתון יותר בהשואה לגשרים קונווציונלים ולכן יהיו פחות כאבים במהלך הטיפול.

פגישות כל חודשיים ויותר – ההתקדמות הטיפול נעשית ע”י החלפת קשתיות בבית כל שבוע או שבועיים ולכן הפגישות במרפאה יהיו לעיתים רחוקות יותר, כל 8-10 שבועות במקום כל חודש בגשר רגיל.

אין מצבי חרום – בטיפול בקשתיות אין מצבי חרום  שבהם צריך להגיע למרפאה לעזרה ראשונה בגלל סמך שנפל או חוט שדוקר.

פחות נזקים לשיניים ופחות דלקות חניכיים – נוח וקל לצחצח שיניים כך שהחניכיים במהלך הטיפול לא יסבלו מדלקת ונפיחות. כך גם יהיה פחות סיכוי לנזקים בשיניים כגון כתמים או חורים עקב צחצוח לקוי.

כל היתרונות הללו מביאים אותנו להמלצה על טיפול אורתודנטי בקשתיות שקופות כטיפול האולטימטיבי בכל בעיה ובכל גיל.

סגירת תפריט